Logo producenta drewnianych okien i drzwi CDM

Piękno na pokolenia

Suwalszczyzna

Oto widoki z naszych okien. Stąd pochodzimy – z krainy najczystszych jezior i rozległych lasów, z krainy, gdzie ostatni lądolód pozostawił niezwykłe pamiątki. Tylko tu spotykają się niezwykłe przestrzenie – pasma ziemi poprzecinane rynnami lodowcowymi i wypiętrzone w szerokie pasma wzgórza morenowe, malownicze, nizinne pojezierza i podgórskie krajobrazy.

Z miłości do drewna

Drzewa zawsze były blisko nas – dobrze znamy zapach świerków i sosen, przyjemny chłód suwalskich borów i lasów. Stąd wzięło się nasze zamiłowanie do tworzenia z drewna rzeczy pięknych. Tu biorą początek nasze okna i drzwi. Chcemy, żebyście i Wy poczuli wyjątkowość obcowania z materiałem, którym jest drewno.

Drewno zobowiązuje

Tak, drewno zobowiązuje – traktujemy to zupełnie dosłownie. Gdzie indziej moglibyśmy wytwarzać piękne drewniane okna i drzwi, jak nie pod „drewnianym dachem”? Dlatego nasza hala produkcyjna to jedyna w Polsce hala o konstrukcji drewnianej. Takie miejsce pracy inspiruje nas do tworzenia nie tylko rzeczy pięknych, ale i trwałych.

Użyj wyobraźni

Wszystko zaczyna się od Państwa pomysłu, od wyobrażenia, które my oblekamy w rzeczywistość. Tworzymy z duchem czasu – piękne, nowoczesne, funkcjonalne wzory – i cofamy go, przywracając oknom w zabytkowych budynkach ich dawny blask. Nie boimy się wyzwań – śmiałych wizji architektów, nietypowych kształtów, skomplikowanych ornamentacji. Tak powstają okna i drzwi, które są dopełnieniem piękna każdego – i nowoczesnego, i zabytkowego – budynku.

Ręcznie tworzone piękno

Praca z drewnem wymaga cierpliwości, dokładności i sprawności rąk dobrego rzemieślnika. Tylko w taki sposób może powstać coś pięknego i trwałego. W naszych oknach i drzwiach można dostrzec elementy, których nie stworzyła żadna maszyna. Ich powstanie to efekt połączenia precyzyjnej, ręcznej obróbki z dbałością o każdy detal.

Nowoczesne technologie

Nowoczesnym technologiom pozwalamy działać tam, gdzie znacznie podnoszą jakość naszych wyrobów. Posiadamy jedyny w Polsce multiskaner. Jego 'czujne oko' dostrzega i usuwa wszelkie naturalne wady drewna. Nasza fabryka jest wyposażona w nowoczesne maszyny i obrabiarki renomowanych firm. Dzięki temu otrzymujemy produkty najwyższej jakości.

Piękno na pokolenia

I w życiu, i w pracy cenimy jakość i trwałość. Według tej zasady budujemy naszą firmę; według tej zasady od 2000 roku powstają nasze okna. Pochylamy się nad każdym elementem, z którego zbudowane są nasze okna, drzwi, ogrody zimowe, fasady. Dobieramy materiały i akcesoria z myślą o ich wytrzymałości i funkcjonalności. Tworzymy stolarkę, która przetrwa przez kolejne pokolenia – piękna i trwała.

Chcesz otrzymywać informacje o produktach?


Firmy HOPPE model LONDON.
Standardowe kolory: Srebrny (F1), Stare złoto (F4),

Dostępne opcje: szyldy antywłamaniowe oraz  inne modele klamek dostępne na rynku.

Zobacz więcej

Zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach firmy SFS.
Zamek w postaci zasuwnicy listwowej ryglowanej w czterech punktach.
Zasuwnica wyposażona jest w dwie wkładki bębenkowe otwierane tym samym kluczem.

Dostępne opcje:

  • Wkładki bębenkowe klasy C
  • Wkładka bębenkowa z pokrętłem
  • kontaktrony

 

Zobacz więcej

Drzwi w profilu dekoracyjnym wyposażone są obustronnie w listwy typu fajkowego mocujące płycinę lub szybę. Wykonujemy je w profilu o grubości 68mm.

Poniżej zamieszczone są podstawowe modele drzwi. Istnieje możliwość wykonania drzwi według indywidualnego projektu.
SOSNA MINIZŁĄCZA – wszystkie warstwy łączone wzdłużnie na minizłącza – stosowana pod kolor kryjący
SOSNA NATUR – zewnętrzne warstwy lite bez minizłączy – stosowana standardowo pod kolor lazurowy
MERANTI
DĄB
MODRZEW
ŚWIERK
INNE GATUNKI – wg indywidualnego zapytania

Zobacz więcej

Standardowy pakiet szybowy 4/16Ar/4 Ug=1,1 W/m2K , opcjonalny pakiet szybowy 4/12Ar/4/12Ar/4 Ug=0,7

Dostępne pakiety szybowe:
  • wyposażone w ciepłe dystansowe ramki międzyszybowe
  • bezpieczne z szybą hartowaną lub klejoną
  • antywłamaniowe klasy P2 lub P4
  • o podwyższonej izolacyjności akustycznej
  • z szybami barwionymi w masie lub refleksyjnymi

Zobacz więcej

Firmy  TEKNOS, ekologiczny system 4 powłokowy.

Standardowe kolory kryjące : Biały RAL 9016, BRĄZ RAL 8017
Standardowe kolory lazurowe: 16 kolorów – PINIA, STARA SOSNA , CYPRYS, IROKO, KASZTAN, SIPO, FRAMIRE, SAPELLI, DĄB, CALVADOS, ORZECH, KEMPAS, AFROMOZJA, WISNIA, WENGE, ACAJOU

Dostępne opcje: kolory kryjące z palety RAL, NCS, kolory lazurowe na indywidualne zamówienie.

Zobacz więcej

Drzwi w profilu dekoracyjnym wyposażone są w dwie uszczelki.

Zobacz więcej


Czytasz: