Logo producenta drewnianych okien i drzwi CDM

Piękno na pokolenia

Suwalszczyzna

Oto widoki z naszych okien. Stąd pochodzimy – z krainy najczystszych jezior i rozległych lasów, z krainy, gdzie ostatni lądolód pozostawił niezwykłe pamiątki. Tylko tu spotykają się niezwykłe przestrzenie – pasma ziemi poprzecinane rynnami lodowcowymi i wypiętrzone w szerokie pasma wzgórza morenowe, malownicze, nizinne pojezierza i podgórskie krajobrazy.

Z miłości do drewna

Drzewa zawsze były blisko nas – dobrze znamy zapach świerków i sosen, przyjemny chłód suwalskich borów i lasów. Stąd wzięło się nasze zamiłowanie do tworzenia z drewna rzeczy pięknych. Tu biorą początek nasze okna i drzwi. Chcemy, żebyście i Wy poczuli wyjątkowość obcowania z materiałem, którym jest drewno.

Drewno zobowiązuje

Tak, drewno zobowiązuje – traktujemy to zupełnie dosłownie. Gdzie indziej moglibyśmy wytwarzać piękne drewniane okna i drzwi, jak nie pod „drewnianym dachem”? Dlatego nasza hala produkcyjna to jedyna w Polsce hala o konstrukcji drewnianej. Takie miejsce pracy inspiruje nas do tworzenia nie tylko rzeczy pięknych, ale i trwałych.

Użyj wyobraźni

Wszystko zaczyna się od Państwa pomysłu, od wyobrażenia, które my oblekamy w rzeczywistość. Tworzymy z duchem czasu – piękne, nowoczesne, funkcjonalne wzory – i cofamy go, przywracając oknom w zabytkowych budynkach ich dawny blask. Nie boimy się wyzwań – śmiałych wizji architektów, nietypowych kształtów, skomplikowanych ornamentacji. Tak powstają okna i drzwi, które są dopełnieniem piękna każdego – i nowoczesnego, i zabytkowego – budynku.

Ręcznie tworzone piękno

Praca z drewnem wymaga cierpliwości, dokładności i sprawności rąk dobrego rzemieślnika. Tylko w taki sposób może powstać coś pięknego i trwałego. W naszych oknach i drzwiach można dostrzec elementy, których nie stworzyła żadna maszyna. Ich powstanie to efekt połączenia precyzyjnej, ręcznej obróbki z dbałością o każdy detal.

Nowoczesne technologie

Nowoczesnym technologiom pozwalamy działać tam, gdzie znacznie podnoszą jakość naszych wyrobów. Posiadamy jedyny w Polsce multiskaner. Jego 'czujne oko' dostrzega i usuwa wszelkie naturalne wady drewna. Nasza fabryka jest wyposażona w nowoczesne maszyny i obrabiarki renomowanych firm. Dzięki temu otrzymujemy produkty najwyższej jakości.

Piękno na pokolenia

I w życiu, i w pracy cenimy jakość i trwałość. Według tej zasady budujemy naszą firmę; według tej zasady od 2000 roku powstają nasze okna. Pochylamy się nad każdym elementem, z którego zbudowane są nasze okna, drzwi, ogrody zimowe, fasady. Dobieramy materiały i akcesoria z myślą o ich wytrzymałości i funkcjonalności. Tworzymy stolarkę, która przetrwa przez kolejne pokolenia – piękna i trwała.

Chcesz otrzymywać informacje o produktach?


Dodatkową funkcją szyb bezpiecznych jest podwyższona odporność na uderzenia. Jednocześnie, w  przypadku rozbicia szyby, minimalizują skutki poranienia odłamkami szkła, dzięki połączeniu i zabezpieczeniu tafli szklanej folią PVB na jej całej powierzchni użytkowej.


To najczęściej używany typ szyby termoizolacyjnej o współczynniku przenikania ciepła  U=1,1 W/m2K.

Jest to na pewno opcja bardziej energooszczędna i dźwiękoszczelna w porównaniu do pakietu podstawowego.
Współczynnik przenikania ciepła to U=0,6 W/m2K.


Szyby antywłamaniowe, poza tym, że zachowują w pełni właściwości termoizolacyjne, dają większe poczucie bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Szyby antywłamaniowe klasy P4 są wzmocnione przez dodatkowe tafle szkła i folii.


Podstawowym zadaniem nowoczesnych pakietów szybowych jest izolacyjność cieplna. Uzyskuje się ją dzięki hermetycznemu połączeniu co najmniej dwóch szyb w tzw. szybę zespoloną. Szyby oddzielone są ramką dystansową, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniana jest osuszonym powietrzem lub gazem (Argonem, Kryptonem). Taka konstrukcja znacznie podnosi właściwości cieplne i akustyczne całego okna. Dodatkowo, szkło zastosowane w produkcji takich szyb to tzw. szkło niskoemisyjne. Z jednej strony pozwala, by ciepło i światło słoneczne przenikały do środka, a z drugiej odbija promieniowanie cieplne (np. z grzejnika), nie pozwalając im wydostać się poza budynek.

Przepuszczalność promieni cieplnych na
poziomie 60%, wysoka przepuszczalność światła
Zapobieganie przenikaniu ciepła na zewnątrz.Czytasz: